View Single Post
  #8  
Vechi 18.10.2013, 02:49:58
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
Mie mi se pare că tema nu ar fi aici neapărat demnitatea, ci mai degrabă diplomația politică și abilitatea de a face față unor situații psihosociale conflictuale ajunse la extrem.
Sau, poate, demnitatea se exprimă în diplomație și abilități în relațiile psiho-sociale critice...
Domnule Cezar,
M-a întristat mult faptul că ați fost banat...
De mai mult de o săptămână, n-am mai scris mesaje pe forum (am mai intrat sporadic, foarte puțin), dar chiar în seara în care am observat că ați fost banat (nu-mi explic pentru ce...), v-am trimis câteva gânduri prin e-mail, de vreme ce nu mai aveți acces la mesageria privată a forumului. Nădăjduiesc că ați primit mesajul.
De aceea, aici aș dori să vă scriu doar că m-aș bucura din toată inima să reveniți pe forum, de veți considera că aceasta v-ar fi de folos (multora dintre noi le-ar fi, cu siguranță, de MULT folos duhovnicesc!).
Dumnezeu să fie cu dvs și cu toți cei pe care-i iubiți, să vă ocrotească neîncetat și să vă ajute în toate: în credință, în cariera didactică și-n tot ceea ce vă doriți să realizați!
Hristos în mijlocul nostru!

Cu deosebită prețuire,
Laura Stifter
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca

Last edited by laurastifter; 18.10.2013 at 02:56:07.
Reply With Quote