View Single Post
  #1552  
Vechi 15.03.2019, 14:41:20
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
eu nu am jignit pe nimeni. asa interpretati voi. daca spun ca, credeti in magie va jignesc? daca va spun ca tentativele voastre de a va lupta cu stiinta sunt ridicole va jignesc? daca spun ca sunteti ridicoli in indarjirea cu care va aparati credinta in magie atacand stiinta care nu crede in acel act de magie si in acea unica entitate, va jignesc? sa fiti sanatosi, atunci. repet ce am zis mai sus, nu puteti apara magia din biblie prin stiinta, sunteti ridicoli si pierdeti.
Cred ca avem o intelegere diferita a notiunilor.
1. Ce intelegi prin stiinta? Stiinta nu e o parere personala, niste afirmatii fara arguemnte si previziuni despre ce va fi fara o baza reala. Stiinta lucreaza cu date concrete, demonstratii si argumente, adica exact ce am dat eu si nu ai dat tu.
2. Ce ai dat tu din stiinta in mesajele tale? Nimic, nici macar un singur argument stiintific.
3. Ce e gresit in datele pe care le-am dat eu, ce nu tine de stiinta?
4. Tu crezi in magie, noi suntem cu stiinta.
Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
as putea sa postez niste compilatii stiintifice aici de moaaama, ce tare as putea sa par, dar nu ma intereseaza sa fac asa ceva. nici cu ce stiu si nici cu ce as putea copia. faceti voi destule d'astea.
Nu ai putea da pentru ca, in primul rand, nu ai aratat ca stii prea multe din stiinta, nici nu ai stii unde sa cauti acele date. Si, in al doilea rand, nu ai putea da argumente valide pentru ca nu exista, eu cunosc si ce spun evolutionistii si am dat exact argumentele necesare si impotriva carora nu exista contrargumentatie. Dar tu nu intelegi asta pentru ca nu te pricepi la stiinta deloc, nu-ti dai seama ce sunt acele date si argumente.
Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
ps.calci pe bec, cataline, la partea cu iluminismul, dar te iert pentru ca ai avut coloana vertebrala si ai raspuns catolicului unde trebuia.
Tot ce am scris e corect, doar ca tu nu cunosti aceste lucruri, insa poti citi o istorie a conceptiilor evolutioniste pe net. Probabil nu stii nici ca bunicul lui Darwin a scris ceea ce a detaliat mai tarziu Charles Darwin.
Reply With Quote