View Single Post
  #125  
Vechi 17.02.2010, 20:52:46
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei25 Vezi mesajul
Dar tu crezi, ca vei reusi sa treci peste "principiile" tale de a eticheta pe altii masoni, ecumenisti, doar din auzite? A? Am sa-ti spun o intamplare, pe care am mai postat-o.
Doamne ajuta!
Acum incercai sa imi raspunzi la una dintre intrebari, sau sa-mi fii profesor? Poate ai citit nici o jumatate din cat am citit eu pana acum; sau poate tu ai citit mai mult; insa, topicul nu se numste nici adelin, nici andrei, ci are un nume unde se dezbat orice subiecte ale secolului acesta, orice problemă, si cuvantul masonerie nu ti-am cerut sa mi-l definesti, sau sa-mi dai tu pilde. Cum da ti-a sarit in ochi acest cuvant? Cum de ti-a sarit in ochi ca "etichetez"? Acum nu mai este nimeni in loje, pentru ca bineinteles, loja nu dezvaluie nicio identitate... se cunosc numai eiInsa, faptele se dovedesc a fi jidovesti, plus ca si sfintii nostri parinti sau duhovnici au diferite persoane, din orice mediu care vin si le mai spun si lor una sau alta, si de la ei se ajunde la noi si tot asa. Cert este ca barfele nu s-au adeverit, toate cele pe care le-am dezbatut de-a lungul anilor, s-au adeverit
Reply With Quote