View Single Post
  #22  
Vechi 19.01.2012, 13:18:46
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raquel Vezi mesajul
Vreau sa va spun ca si eu am fost la parintele Ciprian, la Bucuresti, vis-a-vis de hotel Marriott, chiar ieri. Iar acum stau si plang. Vroiam sa stiu daca relatia mea actuala se va finaliza printr-o casatorie, sau pur si simplu daca voi fi in continuare cu prietenul meu. Mi-a spus ca nu, nu voi fi cu el. Oare asa o fi ? Chiar stie, vede parintele Ciprian lucruri despre oameni? Sincer, nu stiu ce sa cred...poate ca asa va fi. Oricum credinta mea in Dumnezeu ramane, de lucrul asta sunt sigura si va fi cum doreste El. Totusi consider ca nu e corect sa stim ceva legat de viitorul nostru. E mai bine sa ne rugam, sa mergem la biserica si sa avem speranta. Voi ce parere aveti? Sau daca ati avut si voi astfel de experiente...astept pareri.
da, am avut si eu astfel de experiente. Care mi-au picat greu, dar am luat ca pe un indemn de la Domnul. Nu grabesc cu nimic lucrurile, le las sa decurga firesc, in directia dorita de Domnul.
Vezi, asta e ciudatenia a noastra, a oamenilor. Mergem la duhovnici buni, ca sa ne zica ce va fi si cum. Dar daca nu ne spunem cum vrem sa auzim suntem profund dezmagiti.
Tocmai de aceea Domnul a dat putinor oameni acest dar, doar celor foarte bine pregatiti, ca un astfel de dar pe mana celui nepregatit ar face ravagii.
Probabil ca si eu daca as afla ca in 5 ani o sa ma imbolnavesc de cancer, m-ar apuca depresia. De aceea nici nu vreau sa stiu nimic dinainte. Dar uneori fara sa vrei, ti se descopera pasul urmator.

Un lucru, am auzit si eu de la altii.Lasa-ti soarta in mana Domnului, chiar daca iti pare greu si dorinta ta e alta.Timpul iti va arata ca ai facut cea mai buna alegere.:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote