View Single Post
  #14  
Vechi 26.02.2016, 09:06:48
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Întrebarea 1: ("romano-catolicii" sau franco-latinii; franco-masonii și relația lor cu masoneria)

- Cu ce simbol seamănă simbolul de pe șorțurile francmasoneriei din imaginea de mai jos ? -




a) cu o cârpă;

b) cu un băț;

c) cu simbolul de email de la gmail.




și

Întrebarea 2:

- Cu ce seamănă simbolul de la browserul google chrome ? -




a) cu o scorpie;

b) cu un balaur;

c) cu 666.




--------

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-ne pe noi păcătoșii.

"Și va ieși să amăgească neamurile, care sunt în cele patru unghiuri ale pământului, pe Gog și pe Magog, și să le adune la război; iar numărul lor este ca nisipul mării. Și s-au suit pe fața pământului, și au înconjurat tabăra sfinților și cetatea cea iubită." (Apocalipsa 20, 8-9)

Se zice că Gog și Magog sunt cei mai mari generali ai lui lucifer.

Iar nota de subsol a Î.P.S. Bartolomeu Anania, în Biblia cea autentică, varianta Septuaginta spune:

Gog și Magog: nume preluate din Iez. 38-39, cei doi regi de la miazănoapte care au purtat un război de vârf împotriva lui Dumnezeu, dar care-n cele din urmă au fost înfrânți de armiile lui Israel. Transferați în simbol, ei reprezintă împărățiile lumii care se ridică împotriva împărăției lui Dumnezeu.

Ca și în cazul numărului 666 = Neron (vezi Apoc. 13, 18 și nota), n-au lipsit încercările de a se face pe seama lor identificări istorice ale personajelor concrete. Luând la bază expresia din Iez 38, 2: "Gog din țara lui Magog, regele [ținuturilor] Roos și Mosoh" (în redactarea și grafia Septuagintei) în literatura apocaliptică și rabinică numele celor doi sunt asociate cu sfârșitul lumii, când toate vrăjmășiile organizate împotriva lui Dumnezeu se vor ridica împotriva lui Dumnezeu și vor fi zdrobite.


Iar acest general luciferic Gog, îmi sună suspicios în urechi. Seamănă cu... Google ...

Cine are urechi de auzit să audă ...

Să nu mai folosiți motorul de căutare GOOGLE, nici browserul google chrome, nici emailul gmail de la google, preferabil, să folosiți internetul, cât mai puțin timp din viața voastră sau deloc.

Cât despre mine, am renunțat definitiv la telefonul mobil, facebook sau twiter, nu am avut niciodată, iar noul meu email este: muritor@mail.com (mail, nu gmail)

Hristos în mijlocul nostru.
imbarligate sunt caile internetului
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote