View Single Post
  #330  
Vechi 17.07.2014, 21:57:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Stapane Dumnezeule ,Cela ce esti nevazut,Atottiitor si Necuprins cu mintea,Dumnezeule al Totului,Cela ce esti singur,Bun si Iubitor de oameni,avut in mila si neinteles in indurari,asculta ma pe mine-omul pacatos care in ceasul acesta recunosc a mea faradelege si iarta mi toate faptele mele cele rele si daruieste mi inima sarguitoare.Unule Indurate ,Doamne,intru tot Bunule,dezleaga impietrirea inimii mele si daruieste mi lacrimi de umilinta.Asculta Stapine,Doamne aceasta prea smerita rugaciune vrednica de jale si plina de durere si nu inchide urechile Indurarii Tale.Priveste din inaltimea Slavei Tale si vezi neputintele noastre,ca ne zbatem ca pestele pe uscat fara putere ,fara pricepere.Nu ne lasa Milostive,Doamne,de izbelistea dusmanului,ci degraba intinde Mana Ta cea salvatoare si ne scoate pe noi din noianul durerilor si starea de zbucium ca sa se slaveasca si de noi neputinciosii Prea Sfant Numele Tau al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh,acum si pururea si n vecii netrecuti si nesfarsiti,amin
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote