View Single Post
  #6  
Vechi 09.11.2008, 12:11:35
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]De ce preferi sa fii robul unor povesti de groază? Te obligă cineva? Nu! Atunci fii rațional și construiește-ți lumea ta numai din gânduri frumoase și imagini vesele. [/COLOR]
[COLOR=green]Tu scrii asa: "va veni Mantuitorul Iisus pentru a doua oara pe Pamant si va judeca oamenii si va distruge lumea asta..." [/COLOR]
[COLOR=green]Păi, ce faci? Îmi prezinți imaginea cuiva în care eu mi-am pus speranțe în timp ce dumnealui ne urăște și vrea să ne distrugă?... Ce sens mai are credința cuiva, încrederea, speranța?... Unde-i logica de aici? [/COLOR]
[COLOR=green]Nu știu dacă Domnul nostru Iisus Christos va reveni vreodată pe pământ, dar știu că lumea va dăinui în veci. Lumea, nu omul. Pentru că dacă Dumnezeu este veșnic, atunci și lumea va fi veșnică. Spune-mi, care tată își distruge propria creație? Este împotriva firii... [/COLOR]
[COLOR=green]A fi credincios nu înseamnă a fi ilogic, sau rob. A fi credincios înseamnă să iubești și să te iubești. Și iubirea înseamnă libertate.[/COLOR]

Tu ai citit Biblia oleaca? Acolo spune clar ca aceste evenimente care le-am spus eu mai sus se vor intampla,nu stiu ce credincios esti daca nu citesti Biblie sau contrazici Biblia.
Reply With Quote