View Single Post
  #36  
Vechi 18.05.2009, 16:37:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
[SIZE=4]Fratii mei, Sfantul Nectarie nu inceteaza sa faca minuni, nu va pot descrie cat de mult il simt alaturi! Il simt ca aerul ce il respir, nicaieri fara EL! Lucreaza mereu in viata mea.. desi il supar cu atat de multe patimi... NU ma lasa... ma simt jenat, ma simt nevrednic... dar IL SIMT CUM MA IARTA!!! il simt cum ma mangaie si IMI SPUNE SA PRIND CURAJ sa MERG INAINTE spre Hristos, ca acolo ma asteapta impreuna cu El! Nu va pot descrie ce simt, cum simt, ca ma UMPLU DE LACRIMI![/SIZE]
[SIZE=4]Nu va vine sa credeti, ca pe unde ma duc si sppun de Sf.Nectarie TOTI se "contamineaza"! Si asta ma BUCURA enorm! Am dat niste Acatiste ale Sf.Nectarie (format de buzunar) si iconite si celor care le-am dat s-au INDRAGOSTIT efectiv de EL! ne stiindu-l, au avut incredere in ce le spuneam despre Dansul, si au inceput sa se roage LUI, si Sf.Nectarie imediat si-a inceput LUCRAREA!!! Raman MUT, fratii mei, RAMAN MUT!!! LUCREAZA ATAT DE MINUNAT![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Sper sa va BUCURATI de Sfantul Nectarie, BUNICUTUL MEU, asa cum eu nevrednicul ma BUCUR de El... Sper ca si EL sa se bucure de mine... [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Sa fiti BINECUVANTATI!!!![/SIZE]
Cam rar Geo pe la noi ! Să fi binecuvântat și sper că ai trecut cu bine toate examenele. Doamne ajută !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote