View Single Post
  #24  
Vechi 24.07.2013, 15:33:15
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

1. Pentru problema copiilor avortati sa vorbeasca DOAR CEI CARE AU CITIT DESPRE ASA CEVA.

Nu va mai dati cu parerea ce este drept, ce nu este drept la Dumnezeu, ce este corect, ce s-a intamplat si ce nu s-a intamplat.

Pentru Dumnezeu, cititi mai multe carti sa vedeti exact ce se intampla in cazul asta.


2. Am gasit in foarte putine carti exact ce se intampla si ce trebuie facut in acest caz.
Sunt foarte putine referinte DAR SUNT.

3. Ce se intampla in acest caz ?

La un preot a venit o femeie care avea avorturi.
Preotul i-a spus asa: sa posteasca un timp si sa se roage in fiecare Vineri sa-i arate Dumnezeu CATE AVORTURI A FACUT si ce s-a intamplat cu copiii avortati.

Femeia s-a rugat si dupa cateva luni, in timp ce dormea a venit o femeie in alb care a luat-o si a dus-o intr-un loc unde erau mai mult copii in intuneric intr-un cerc, si care se vedea ca sufereau.
Femeia care a luat-o i-a spus ca este ucigasa de copii.

Dupa vis, preotul i-a spus sa se roage pentru MANTUIREA COPIILOR CARE NU SUNT IN RAI, dar NICI IN IAD.

La fel Parintele Paisie Aghioritul a vazut copiii avortati cand se ruga pentru ei, ca erau o imensitate mare de copii, ca intr-o mare, si care se tanguiau si sufereau.
Nu este suferinta pacatelor, nu este suferinta Iadului, dar este tot o suferinta.
Ei nu sunt la bucurie, in Rai, in lumina lui Dumnezeu.


4. De unde ati scos-o pe asta ca exista numai RAI SI IAD ?

Ca din cate stiu exista si Pamantul cu lumea celor vii. Si cred ca sunt multe multe locuri in lumea asta, vazuta si nevazuta.

Si intre Rai si Iad ce exista? Sau este vid?

Si Moise si Ilie, care nu erau in Rai pana la Hristos, unde au fost? In Iad? Sau...
Reply With Quote