View Single Post
  #3  
Vechi 13.08.2007, 15:27:51
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit


Sunt unul dintre aceea care au fost "dezamagiti" de ortodoxie din necunoastere si care s-a cautat "refugiu" la neoprotestanti, am participat o perioada buna de timp la adunari si evanghelizari, la partasii la botezuri si inmormantari neo-protestante, ce m-a impresionat la fel ca si pe costel, este aceea comuniune intre ei, acel respect pt Dumnezeu si adunare, si aceea ravna a multora de al vesti pe Hristos, pacat ca vor sa-l vesteasca asa cum vor ei, nu asa cum ar trebui
Ce nu mi-a placut a fost lipsa de organizare a serviciilor divine, totul se facea ad-hoc, nunta, botezul, inmormantarea.etc, totul depindea de cel care conducea adunarea, nu mi-au placut predicile fortat lacrimogene, in care predicatorul plange si ii cade sacoul de pe el, nu mi-a placut modul de a se ruga a penticostalilor, pe care l-am considerat tot timpul o mare galagie si nimic mai mult, iar cel mai rau ma intristat si ma intristeaza si azi faptul ca vorbesc despre BO in necunostinta de cauza, iar adunarea preia fara filtru tot ceea ce spune predicatorul, altele altadata, Doamne ajuta!
Reply With Quote