View Single Post
  #10  
Vechi 04.08.2012, 13:33:26
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Din pacate cei de la ProTv(si nu numai) scoate in evidenta tot ce e mai rau , si lumea se sminteste.
Nu scot in evidenta tot ce e mai rau ci unele cazuri (ce se inmultesc) care nu fac cinste Bisericii.
Da, lumea se sminteste...tatal meu dupa ce a vazut-o pe stareta de la televizor care a nascut gemene ironizeaza mai mult Biserica.
Asa a lasat Dumnezeu pentru a se cerne oamenii ca sa se imputineze credinta si in acelasi timp sa creasca in valoare. Pentru a creste in valoare duhovniceasca trebuie prigoana.
Putini vor mai fi preotii buni si vor cauta putini credinciosi mult timp sa gaseasca un parinte duhovnic cu har...acestea au fost prorocite de mult timp si acum e doar inceputul..asa ca pregatiti-va sufleteste pentru vremuri mai grele.
Referitor la cazul prezentat nu cred sa-i fie acceptat transferul si nici investigatii nu cred sa i se faca.
Chiar daca pleaca sa i se faca investigatii starea ei se va inrautatii, ea este atasata de manastire si depresia se va accentua..rezultatul poate fi un tratament medicamentos mai agresiv sau chiar internarea si in niciun caz nu vad o imbunatatire a situatiei. Familia poate doar sa fie alaturi de ea.
Reply With Quote