View Single Post
  #11  
Vechi 09.07.2015, 18:17:13
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Și credeți că acest exemplu de comportament este reprezentativ pentru întreaga comunitate musulmană ?

Dumneavoastră cum v-ar place să fiți catalogată în funcție de generalizarea unor exemple particulare ? Uite, eu, de pildă, am văzut în Catedrala din Timișoara cum un "credincios" ortodox și-a frecat portofelul de racla cu moaștele Sf. Iosif cel Nou de la Partoș. V-ar place să vă pun în aceeași oală ?

Sau în aceeași oală cu sutele de mii de mămici ortodoxe care și-au ucis pruncii în românia ultimelor decenii ?

Orice generalizare este păguboasă.

Eu sunt convins că sunt destui musulmani care țin postul în mod decent, fără să facă tărăboi și motiv de mare mândrie din asta.
Observati ca altcineva deja a deschis o tema de descutie pe aceasta tema,deci nu este un accident izolat ci chiar musulmanii fac caz de postul lor.
Ma bucur ca francezii nu stat sa puna botul la jongleriile lor manipulatoare si nu le-au aprobat oprirea traficului la miezul zilei cand vai,trebuie sa roage ei...
Cat tam-tam si cata fala!
Sa se roage in daramaturile lor nu in traficul lumii civilizate!
Cei veniti ultimii pe un teritoriu trebuie sa se supuna legilor acelui spatiu,nu viceversa.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote