View Single Post
  #13  
Vechi 08.07.2018, 12:25:33
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ElisabetaCernea Vezi mesajul
Ce anume a indicat ce ati spus si cu ce drept v-ati permis sa folositi un apelativ la adresa mea?
Citind cu atenție ați fi putut observa că nu e comentariul meu acela în care se etichetează, puteți citi oricând ultimul comentariu de la pagina 1 și veți vedea că semnează un alt autor.

Eu am folosit dacă (nu am exprimat o certitudine), pentru cazul în care ați fi avut vreun rol în terminarea celeilalte relații a soțului și asta nu pentru a osândi, ci pentru a privi ca pe o posibilă implicație spirituală pe care o poate avea despărțirea unei familii.

Dacă nu aceasta e cauza, totuși trebuia să vedeți dinaintea căsătoriei cât de atașat e de copii și să luați anumite lucruri în calcul dacă le puteți suporta sau nu.
Mă gândesc că i-ați mai dat o șansă și el a făcut primii pași spre împăcare dacă ați trecut peste faptul că v-a mai alungat.

Citat:
În prealabil postat de ElisabetaCernea Vezi mesajul
Apreciez opiniile dumneavoastra, fireste ca voi consulta si un duhovnic, insa va rog sa pastrati o atitudine decenta, omenoasa si sa cititi cu atentie afirmatiile mele.
O să păstrez o atitudine omenoasă, eu am persoane apropiate care au trecut printr-un divorț și nu mi-aș putea bate joc de un subiect pe care-l consider important.
Când vine vorba de discuții despre viața personală încerc să vorbesc de principiu, nu să osândesc, mi se poate semnala și editez.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 08.07.2018 at 12:36:52.
Reply With Quote