View Single Post
  #15  
Vechi 11.12.2018, 15:16:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
Nu prea avem ce discuta, eu nu pot sa respect un om ce incurajeaza chiar si o palma asupra femeii,
TE ABEREZI LA MAXIM, faci scandal pe ceva ce nu am spus.

Nu am incurajat lovitura, am spus ca exista circumstante atenuante si provocare din partea femeii si ca este un context discutabil.

Rog citeste inca o data ce am spus, si vezi si tonul si mesajul.

Insa citeste si aberatiile tale fara justificare.

Citat:
În prealabil postat de Yassmina Vezi mesajul
2. nu e problema ta cate relatii am avut, nu esti Dumnezeu la judecata de apoi ca sa-ti dau socoteala...

3. am o relatie foarte fericita cu un olandez, el e foarte supus si ascultator, ma rasfata, imi face toate poftele, ma trateaza ca pe o regina, traieste doar pentru a ma face fericita...are aceasta inclinare naturala de supunere si considera femeile superioare si il ador...

4. stie ca eu sunt sefa si orice zic eu se face ...femeile sunt superioare, pe mine nu m-a crescut un tata, ci 2 femei si am ajuns foarte bine ,

5. sunt foarte fericita si implinita ,

6. femeile sunt foarte descurcarete iar barbatii sunt unii dintre ei niste iresponsabili si nicidecum nu merita titul de cap al familiei..

7. femeia e baza..acum eu sunt capul familiei si inca de la 20 de ani iau decizii si-mi intretin mama bolnava si bunica

8. asa ca nu mi zi tu mie ca am nevoie de un misogin sa-mi dea o palma ca-i dau si eu una acolo unde-l doare mai tare...sunt independenta, nu ma intretine iubitul , nici familia, ma descurc singura ...
Nu este problema mea cate relatii ai avut insa se vede de la o posta ca nu esti capabila sa tii un barbat si un partener langa tine; insa ele arata ALB PE NEGRU ca ai probleme masive de comportament si de pozitionare intr-o relatie si ca este tu cu tine intr-un dezechilibru si ca pragul tau de toleranta este unul foarte redus, poate chiar zero, ceea ce iti dauneaza tie in special si vietii tale. Si pot sa iti mai spun si din afara, ca tu esti cea care ai iesit din relatie de obicei. Si daca suntem tot pe un forum in care ne ajutam cu sfaturi pot sa iti spun sa iti pui pe hartie ce s-a intamplat "la iesire".. poate inveti ceva din trecutul tau.


Daca trecutul tau este de cap al familiei, si ti-ai asumat pozita asta pe unde ai fost te rog nu generaliza experienta ta la nivelul intregii comunitati ca nu se pune.

Sunt de acord cu ce spui, femeile sunt extrem de capabile, si sunt manageri exceptionali si in casa. Insa la fel, cred ca barbatul are viziune mai buna decat femeia care este aplecata asupra imediatului... Am un respect aberant fata de femei in general (sa nu cumva sa crezi altecva), cred ca muncesc mult mai mult decat barbatii, sunt mult mai atente si mai concentrate pe ce fac.


Nu uita: viata nu este o supravietuire continua, este o stare de pace.

Tu esti in punctul asta intr-o zona de razboi interna si cu totii. Si ai nevoie doar de stimuli si de triggeri.

Imi pare rau ca stai cu un pudel fara personalitate si ca te complaci cu asta, si la fel de mult, imi pare rau ca iti place sa reduci un barbat si o fiinta la stadiul de sluga.

Pentru ca tu nu locuiesti cu un barbat ci cu sluga ta personala, care indeplineste si rolul de barbat. Pentru ca daca vezi ce face si cum te pozitionezi nu este decat o sluga inferioara in cel mai bun caz.

Daca iei la bani marunti tot ce zici esti in eroare cam pe toata linia...

Scadalul si replicile cu aplomb aruncate rapid nu prea tin daca le iei la bani marunti.

Te-as sfatui sa iti reevaluezi tonul, timbrul, logica. Mai stai pe forumul asta si o sa vezi si un discurs corect si o alta abordare (nu palma data femeii)... Dar mai cu calm, ca nu suntem la scandal.
Reply With Quote