View Single Post
  #107  
Vechi 03.12.2009, 02:25:14
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de drumetul Vezi mesajul
Vorbeam de anumite sinoade considerate eretice.
Pai te cam trage ata spre erezii...insa eu vorbeam de cele 7 Sinoade Ecumenice, tu nu le respecti?
Citat:
În prealabil postat de drumetul Vezi mesajul
P.S. Nu mai raspund inca o data la minciunile pe care le-ai repostat. Raman la rugamintea de a purta o discutie in spiritul adevarului.
Minciunile "profetesei" White????...bineinteles ca nu ai ce sa mai raspunzi, dar le-am adus in discutie mai mult pentru a-ti arata pe cine ar trebui sa cinstesti, de moment ce ti-a creionat cultul in care crezi acum...si nu sa eviti sa ii pomenesti numele ca si cum ti-ar fi rusine, parerea mea!
Citat:
În prealabil postat de drumetul Vezi mesajul
Nu are importanta ca ma numesc adventist. Important este sa fiu un "adventist" (asteptator al revenirii Mantuitorului). Referitor la fondatori: pentru mine fondatorul "adventismului" (asteptatorilor revenirii) este Sfantul Apostol Pavel. As vrea sa calc pe urmele lui:

"Calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Hristos."
(1 Corinteni 11:1)
Pai tu calci pe urmele lui White pentru ca ea e fondatoarea, de ce pomenesti de Sfantul Apostol Pavel ca si cum White ar fi primit Cuvantul lui Dumnezeu prin succesiune apostolica sau ar avea vreo legatura cu Crestinismul Adevarat...stii bine ca nu e asa!