View Single Post
  #113  
Vechi 25.05.2010, 18:17:27
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit pentru unu ce nu-s cunoaste lungul nasului

Citat:
Īn prealabil postat de iosif Vezi mesajul
Da..chiar o luare de pozitii cel putin ciudata! Adica, nu sunt suficienti mitropoliti si episcopi care sa fi luat atitudine? Se gasesc chiar cei din manastiri sa faca asta, gandind ca ei au ramas ultimii care mai au credinta cea adevarata?

Mie faza asta mi se pare asa......exagerata! Sa stea linistit in banca lui, ca are destule de facut intr-o manastire si daca nu are SA ISI FACA MAI BINE UN CAMIN DE BATRANI SAU DE COPII SA LE SLUJEASCA, daca au atata timp de stat pe net!

Daca ai timp de internet, inseamna ca ai timp si de slujirea celor sarmani! Asta ar trebui sa se mai intample prin manastiri!
tu sti ce vorbesti sau tu sti bine ce program au calugarii ai fost printre ei le cunosti viata intima ti -ai facut canonul zilnic cu ei sau sunt doar umilele si neintemeiatele tale ginduri si propuneri,eu umilul gibilan_01 poate sa iti spuna cu toata taria lui de mirean prost si pacatos care nu stie nici-odata si nu tine minte sa fi facut vri-un lucru bun in fata lui DUMNEZEU:TE INSELI AMICE BA MAI MULT ITI BAGI NASUL IN STRACHINA ALTUIA.te intreb oare sti cit doarme un calugar in timpul noptii sau ce face in celalalt timp sau de cite ori se roaga pentru tine,tu asa ii intorci rugaciunea lui.nu ti-am mai pus semnele intrebari de cite ori trebuia ca erau prea multe.si fie vorba intre noi de cind sa ajuns ca acesti calugari sa fie caracterizati de niste asa zis invatatori falsi care se zbat intre invataturile neoprotestante si putina ortodoxie de care ar vrea sa dea dovada.si pentru ca ratacirea lor sa fie extrema le mai spun si ce sa faca.faceti voi mai sfetnici falsi,lasindu-i pe acesti fericiti calugari sa isi faca SFINTA ASCULTAREde care VOInu stiti nimic.