View Single Post
  #89  
Vechi 02.06.2012, 18:30:45
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mihailt Vezi mesajul

Despre ce sunt eu ingrijorat in BOR e ca nu am auzit aproape pe nimeni sa mustre orientarea celor de la MISA,care se stie ca sunt mari luptatori "anti-masoni" si "anti-ecumenisti" acolo se stie care e doctrina si ce se propovaduieste.
Nu am zis sa condamne am zis sa mustre,adica sa le zica,asta nu e bine ce faceti,strica sufletul.
Stiu ca parintele Ghelasie de la Frasinei a incercat sa aduca pe unii de la MISA la crestin ortodoxie si a zis ca yoga e draceasca,apoi nu se stie cum a fost scos ca "yoghist" "anti-ortodox" si mai stiu eu ce aiureli,da s-a dus pe acolo parintele Mina Dobzeu si a vazut ca erau acuzatii false referitoare la parintele Mina Dobzeu.
Eu, partea asta, nu pot s-o patrund! Ce Doamne iarta-ma vrei sa spui?
Hai s-o luam pe puncte:
A.
1. BOR nu a mustrat MISA
2. MISA este antimasonerie
3. MISA este antiecumenism
4. BOR ar fi trebuit sa mustre MISA pentru ce? baut propria productie de p....? etc
5. BOR nu a mustrat MISA in sensul de a le atrage atentia ca nu e bine ce fac cu propriile ""produse"" si restul? deoarece BOR ii convine ca este antimasonica si antiecumenica?
ori
6. BOR nu a mustrat MISA in sensul de a le atrage atentia ca nu e bine ce fac cu propriile ""produse"" si restul? deoarece BOR nu-i convine faptul ca MISA este antimasonerie si antiecumenica?
7. BOR nu a mustrat MISA in sensul de a le atrage atentia ca nu e bine ce fac cu propriile ""produse"" si restul?
8. BOR nu a mustrat MISA ca este antimasonica si antiecumenista?

Poate poti explica ce ai vrut sa spui?...cu conditia sa nu vii iar cu acuzatii de alea de-ale tale, stii tu care, ce le arunci la toata lumea...

B.
1. Parintele Ghelasie, incercand sa-i cuminteasca pe MISA, ajunge sa fie el insusi etichetat drept yoghin
2. Merge parintele Dobzeu sa verifice situatia
3. In urma verificarii de catre parintele Dobzeu, acesta constata ca acuzele aduse parintelui Ghelasie nu se confirma,
4. Cineva nemultumit de rezultat, il acuza chiar pe parintele Dobzeu ca este yoghin?
Asta ai vrut sa spui la pct B?

Last edited by Adriana Cluj; 02.06.2012 at 21:03:19.
Reply With Quote