View Single Post
  #1  
Vechi 01.06.2011, 14:28:44
victortiti89 victortiti89 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 57
Implicit care-i cel mai rau lucru...?

Nu,nu ma intereseaza asa ceva,doar ca am citit pe forum si pe altele despre cat de rau este sa te ocupi cu:magie,spiritism si tot felul de ghiceli si astrologie,dar n-am prea citit multe despre efectele unor astfel de practici asupra celor ce participa la ele.Multi sunt curiosi,dar in sens negativ.Este nevoia omeneasca de a cunoaste ce nu poate simti,de a afla neaparat daca exista sau nu exista asa ceva.Aceasta este pe deplin lamurita de invataturile religiei,ce ofera raspunsuri clare.Doar ca acesti oameni aleg sa caute raspunsuri in aceste practici si tentative de a contacta ,,lumea spiritelor``.Intreb aici nu ca sunt afectat de asa ceva sau ceva...doar sa trag concluzia acelor sute de topic-uri de care vorbeam.. si sa beneficieze si altii de pe urma raspunsurilor,ca multi cred ca sunt povesti.Asa ca:1)poti sa faci asa ceva si sa nu te afecteze deloc,la fel ca si cum ai intra si iesi dintr-o camera? 2)daca totusi apar probleme ca te-ai jucat cu ,,focul``,sunt ele usor sau greu de rezolvat? si 3)intrebarea din titlu:car este cel mai rau lucru care ti se poate intampla?
Reply With Quote