Subiect: dati-mi un sfat
View Single Post
  #5  
Vechi 30.08.2012, 07:43:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ha,ha...am trecut si eu prin asta,insa eu am nimerit si mai rau...la protestanti!!
Intr-o duminica,dupa ce ma mutasem in California ma muncea asa dorul de serviciu religios si rugaciune,asa ca mi-am zis ca ma duc sa vizitez biserica catolica de peste drum de casa.
Numai ca eu aveam impresia ca ar fi catolica,in realitate fiind nu stiu ce religie protestanta.
M-am trezit inauntru,intr-un amfiteatru gol de orice semnificatie,nici macar statui ca la catolici,in fata unui amvon de la care un nene in blugi si camasa hawaiiana striga inflacarat niste lozinci.
Spre rusinea mea mi-a luat mai mult de 10 minute sa realizez ca nu este nici macar o biserica catolica,si atunci sa vezi dilema caci imi era jena sa plec din cauza oamenilor pe care trebuia sa-i deranjez.Dar pana la urma...

De voie,de nevoie m-am dus la biserica ortodoxa greaca din localitate,care chiar daca nu prea este pe gustul meu si este la marginea orasului,totusi este ortodoxa!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote