View Single Post
  #75  
Vechi 19.10.2021, 15:25:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Eu de aberații sectare sunt satul pt ca sunt repetitive și fără sens. Dacă mai sunt și de tip dacopat atunci chiar nu îmi irosesc timpul. Scrii aceleași aberații de fiecare data, fără logica și nucleu teologic, elucubrații sectare de foarte proasta calitate. Adică fix ce poate produce o secta marginala. Sa ma apuc sa îți comentez fiecare aberație ar însemna o fac pe timpul meu și fără sens, tot asta vei scrie de fiecare data. Am tot sperat sa dau măcar o singura data peste un sectar cu un minim echilibru sau cultura teologica. Aceea zi nu a venit și evident ca în acest caz nu mai am de ce sa continui vreun dialog. Este dincolo de puterea mea de înțelegere de îngăduința de care beneficiezi pt a polua efectiv forumul. Dar nu este problema mea, ci a unor useri gen palama care, de înțeles,, ajung la exasperare. Nu le pot dori decât multă răbdare în continuare, Dumnezeu are căile Lui, uneori greu de înțeles, de a perfecționat răbdarea duhovniceasca.
Am scris simbolul credintei si din textul Apocalipsei care sunt baza a credintei ORTODOXIEI intregi!

Sunt ortodox!.. practicant! Vad ca tu tot repeti minciunle cu secta si sectarul ca altii!!!De ce nu ma crezi ce spun ci crezi in minciuni?

Care sunt aberatiile ”sectare” repetitive? Crezul si Apocalipsa pe care se bazeaza ortodoxia intreaga?

Crezi ca am mintit in ce priveste informatiile dacogetice? Nu crezi ca Dacia e buricul pamantului si ca Romania e tara Stralucirii asa cum a fost proorocit la Daniel?

Ce tot bolborosesti acolo si te unesti cu teologul de mucava @gpalama ca sa sustineti ca eu poluez forumul tragandu-mi voi impreuna la nesfarsit gpalme in timp ce va dati victime si va apreciatii unii pe altii ignorand cat mintiti, cat osanditi si denigrati... ortodoxia!!!... haituindu-ma si infierandu-ma si blestemandu-ma dupa care va aratati victime trecand la santaje emotionale.

Ai inghitit si tu circulara interna si nu poti crede si in Cele 7Tr.Apocaliptice si incerci sa spui ca Fenomenul Noul Ierusalim e ceva minor, marginal, ca tot Cuvantul lui Dumnezeu scris in Cartile Albe si toate mesajele si invataturile celor 7 Tr.Ap. sunt ceva de neluat in serios, in seama, ceva mincinos, rau si de ignorat?

Pai stii dumneata ca aproape toata Romania a fost la Maglavit si ca Petrache Lupu a discutat cu armata si cu regele, ca a spus proorocii care s-au implinit?

Stii cati ortodocsi au intrat in Oastea Domnului si ce fel de ortodocsi luptatori si demni erau?

Stii ca ziarul Lumina al ortodoxiei isi trage numele de la Ziarul Lumina Stelelor al preotului Iosif Trifa creat la cererea expresa a patriarhului de atunci pentru a lupta cu secularizarea?

Stii ca priciesnele cantate dupa liturghie sunt scrise de poeti ai OD?

Stii de eroismul sorei ortodoxe Veronica si a preotului ortodox Ioan Iovan care dupa ce au ridicat manastire pe pamantul parintesc nu s-au supus regimului care inchidea toate manastirile si nici mai marilor care au colaborat cu regimul si au facut puscarie pentru Hristos? Dupa ei s-a inspirat si parintele Iustin Parvu si preaf. Daniel incat toata averea personala au daruit-o manastirii sau ortodoxiei.

Stii ca sora Verginia a fost prigonita de vechiul regim si a fost dusa in puscarie si la spital si a fost batuta si executata dar Tatal a tinut-o in viata? A ajuns pana la Dej si acesta nemaiavand ce face cu ea a lasat-o in pace. Stii astea?

Stii ca la Prislop si la Draganescu, la Arsenie Boca, la Nil Dorobantu au mers si merg mereu in pelerinaje sute de mii de credinciosi nu numai ortodocsi?

Ti se par astea informatii sectare?

Ti se pare ca repet minciuni?

Nu esti in stare sa porti un dialog ci doar arunci cu insinuari, cu victimizari, cu polutii, cu sectarisme si tot felul de caraieli laudand mitomaniile si haituielile colegului gpalama?

Ma voi sunteti orbi? Nu aveti nici urma de coloana vertebrala ca sa recunoasteti evidenta?

NU SUNT SECTE ci TRAMBITE APOCLIPTICE si asta va tot repet nu ca sectant ci ca ortodox practicant!!!
NU-S SECTAR si ce scriu nu-s sectarisme ci ADEVARURI! Aia repet, ADEVARURILE din ultima 100 de ani pe care ca ortodocsi ar trebui sa le cunoasteti si nu sa le negati cu atata indarjire si incapatanare triumfalista.

Daca nu ai citit din Cartile Albe ca sa pricepi ca nimeni nu e in stare sa scrie asa ceva afara de Dumnezeu ce tot imi dai replici ca orbul, surdul si habarnisul?

NU pricepi ca Hristos-Cuvantul isi pregateste poporul si ortodoxia si crestinatatea si omenirea in vederea venirii Sale intru Judecata?

Ce e sectarism aici? E APOCLIPSA pe Calea Ortodoxa, nicidecum cale sectara, neo protestanta sau eretica.

Ma iarta, dar chiar nici n-are rost sa continuam o discutie a orbilor si surdomutilor care nu fac altceva decat stramba din nas dandu-se victimele mele neavand curajul sa citeasca si sa se documenteze in timp ce se corcesc cu toate paganismele lumii sustinand ca ipocritii ca respecta kanonul sau linia ”partidului”.

Si ce anume ti-am facut ca ”sectant” de te tot plangi?

Oare n-am dreptul sa cred si in Ortodoxie si in Cele 7 Tr.Ap.?.. ca vin unii si ma fac incontinuu sectant, de aia ca nu fac asa ca ei, ca nu vreau sa inghit circulara interna si sa bag capul in nisip ca strutul inghitind minciuna si pripeala?

Nu v-am osandit ca nu credeti, ca nu puteti si nu vreti sa credeti sau ca ma haituiti pe toate firele de discutie scotand numai inventii si minciuni despre mine sau despre Trambite dar cat de ipocriti se poate sa fiti ca sa sustineti ca tot eu poluez, negand voi evidenta in timp ce va laudati intre voi ca ma haituiti si ma hartuiti lansand tot felul de inventii si de minciuni, hule si blesteme la adresa mea bune pentru constructia marelui cuc-Uhuxclan antihrist?

Ma tu esti normal la cap sa ma tot faceti pe toate threadurile sectant si nebun, diavol si indracit in timp ce va dati apoi victime?

Daca ati fi citit pilda SEMANATORULUI ati fi inteles ca si acolo e vorba de Cuvantul Lui Dumnezeu si ati fi priceput cine sunt diavolii!!! (Aia sunt diavolii: pasarile ”cerului” care va manca Cuavantul din voi cazut langa drum ca sa nu-L mai impliniti, sa va ia lumea in bordelatorie si comert ca sa umpleti localurile alea puse pe langa toate drumurile mai circulate si iata cum voi intrati si jucati bar-but, 6-6 poarta-n casa, vrand sa-mi dati mie gol.)

Chiar nu pricepeti ca ati incurcat BORcanele si ati luat TransOrientExpressul de Buftea ca sa ajungeti sa va imbarcati pe Titanic?

De ce nu vreti sa ma credeti?

Crezi ca te (va) mint?

Iata v-am recomandat inca odata sa cititi (din Cuvantul lui Dumnezeu, din Cartile Albe si nu din cartile neoprotestantilor) ca sa va lamuriti, sa credeti si sa nu mai fiti ipocriti si necredinciosi pana la sfarit!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.10.2021 at 15:52:26.
Reply With Quote