View Single Post
  #30  
Vechi 29.11.2021, 12:17:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Uita-te si la videoclipu meu cu nunta aia, ti se pare ca si acolo moacele respectivilor iti inspira IQ 140, si femei la varsta aceea sa se comporte in halul ala? Sa fim seriosi
Eu nu prea am fost pe la nunți, în ultimii doi ani nu s-au ținut decât în cadru restrâns, o rudă și-a amânat-o.
Nunta totuși de preferat o faci o dată în viață(unii poate ajung la 2-3 văduvie sau divorț) și poți să limitezi și muzica și tot, ai control, lucrurile astea văd că se extind și degenerează an de an.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
O fi interes politic, financiar stiu ca e interes mare. Tin minte comentariile alea am vazut stirile cu preoti despre Untold.
Pe mine nu mă interesează ce preferințe politice sunt, ci să nu se distrugă cumințenia tineretului român și apropierea lui cu sfială de valori, tradiție, zestre și patrimoniu istoric.

Să nu fie politicieni care să cultive slăbiciuni în tineret pe care să le exploateze după ca să pară catchy, funky, friendly, adică un populism grețos pe bază de vicii, că uite: nu știu care vă dă distracție și e bun că vă dă.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In primul rand, nu este inchinat nimanui rau. Este ceva lumesc. Nu am vazut pancarde cu "Inchinati-va lu Satan" la Untold sau vrajeli....
Păi nici n-o să vezi și vrăjitoarele au icoane în casă, Untold e un satanism light, inițiatic, care te introduce senzorial într-o nouă lume a stimulilor, e ca o seducție magică.

https://www.cotidianul.ro/untold-202...ateniile-sale/

„Untold 2021 și ciudățeniile sale
Untold 2021 vrea să rămână în atenția publicului cu orice preț. Ediția de anul acesta este una plină de ciudățenii bănuiesc deloc întâmplătoare, după cum remarcă ziaristul Sorin Grecu. Într-o postare pe FB, jurnalistul povestește că decorul pare o ridiculizare a ieslei în care, sub ochii a două entități ce par niște sfinte, se naște cineva cu coarne, desigur, nu pruncul Iisus.”

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Unii preotii daca ceva nu e pe placul lor incep sa judece, si sa arunce cu pietre, ca mai intalnim uscaciuni in ziua de azi si in Biserici. Daca ti se pare o greutate sa tii post in timpul postului Adormirii Maicii Domnului, taci din gura si RABZI, pentru ca face parte din categoria a avea rabdare sa treci peste post si obstacolele din post (daca pretinzi ca e un obstacol Untoldul pentru post). De Neversea nu a comentat nimeni, sau altele.
Păi e zgomot și neorânduială ce să-i faci, părintele Claudiu Melean ca un păstor de suflete a strigat pentru a-și face datoria, el personal are misiune rodnică cu tineretul, dar îl doare degradarea generală a cumințeniei orașului.

Citat:
Si eu dupa ce terminam de spovedit, vorbeam cu parintele meu in varsta ca ii zic ca ma duc la petreceri si etc etc....nu numai ca participant, dar si eu imi fac meseria de DJ, si intotdeauna a zis ca eu sa NU FAC EXCESE (fara betii, fara drogareala etc...)
Din păcate Constanța e distrusă de manelăreală, am văzut ce e la Mamaia sau de fițoșag nerușinat la Nuba, Loft, manelarii sunt cap de afiș în show-uri la terase, probabil asta s-a vrut pentru ca românii să fie mai ușor de controlat de influența turcească din regiune.

Normal că nu le-ar plăcea un tineret capacitat la maxim pe ideea națională, inteligent, reactiv și pregătit să asigure în Dobrogea o intelectualitate pro țară.
Sunt destui care ar vrea să desprindă Dobrogea de România sau să o țină sub control cu investiții.

Citește asta
https://romanialibera.ro/lifestyle/f...brogea-403185/

Vezi ce faci și tu, să nu ajuți indirect și neintenționat la imbecilizarea populației, chiar dacă nu pui manele ci să fii și tu o conștiință vie și o lumină în locul în care te-a pus Dumnezeu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.11.2021 at 12:20:50.
Reply With Quote