View Single Post
  #7  
Vechi 18.04.2011, 16:50:33
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Kildare Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.
Inteleg ca nu cunosti nici macar elementele de baza ale sexualitatii ortodoxe. Sa-ti fac un rezumat:

Actele din care ies copii care sunt sigur ai tai sunt ok, restul nu. De exemplu:

-violul este ok, dar trebuie sa cumperi victima de la tatal ei contra cateva capre
-incestul este iarasi ok mai ales daca ai scapat de o mare primejdie care a nenorocit homosexualii. Pe plan local.
-homosexualitatea nu este ok. Pentru ca nu ies copii din asa ceva si preotii au nevoie de botezuri, nunti si inmormatari. Plus ca nivelul de trai scazut creste credinta si implicit puterea si veniturile preotilor.
-abstinenta + noaptea nuntii -> asta e partea cu "sigur ai tai"
Reply With Quote