View Single Post
  #1500  
Vechi 21.03.2017, 21:10:35
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit habarnisitiisa se informeze si apoi sa scrie aicea nu sa debiteze prostii

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Thank you Yoda! :)



Pai e prigoana doar in capul vostru. E un lucru normal ( atata vreme cat nu se sare calul asa cum a facut staretul ala ). Dar e normal ca atunci cand nu mai esti de acord cu cineva ( pe drept sau nu ) sa te desparti de el. Sa se fi suspendat singuri preotii astia nepomenitori, nu sa astepte sa-i suspende altii ca sa tipe pe urma ca-s prigoniti. E normal sa fie suspendati si e normal sa fie si caterisiti ( chiar daca nu stiu daca instantele care fac asta sunt cele mai potrivite ). Debandada nu e normala, sa crezi ca poti sa te rupi de ierarhi cand vrei tu si sa mai astepti si laude pentru asta.
Daca o sa existe candva in viitor vreun sinod macar la fel de reprezentativ ca si ala din Creta care o sa-i declare pe cei din Creta eretici, discutam atunci. Deocamdata cei care gresesc mai tare sunt aia care cred ca lupta pentru pastrarea credintei si care tipa ca-s prigoniti.
sunt o gramada de siteuri de unde te poti informa eu am grupat aci ce e mai important se vede ca nu ai citit nimica din ce spun sfintii parinti si debitezi prostii catre altii si induci in eroare cu stiinta sau nestiinta...tot aia e!!!
__________________
Reply With Quote