Subiect: Fbi & ozn
View Single Post
  #9  
Vechi 12.04.2011, 23:11:25
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Ana,

E o știre-bombă care se află oricum. În România e dată peste tot la televizor, în ziare șamd. Deci nu sînt eu cauza nici unei sminteli. Știi, prin comparație, copiii mici și nevinovați ajung la un moment dat să se întîlnească cu răul din lume, așa că mai bine este să-i prevenim despre ceea ce ar putea să se întîmple decît să-i lăsăm în voia sorții, nu?

E un subiect bun de discutat, indiferent că sîntem ortodocși sau eterodocși. Mai sînt și alte locuri aici pe forum unde s-a vorbit pe tema OZN-urilor și nu văd nici un motiv să se scandalizeze nimeni pentru atîta lucru.

După umila mea părere, da, noi sîntem doar o infimă parte din viața care este pretutindeni în Univers. Iar ideea asta nu contravine nici unei învățături a Bisericii Ortodoxe - din cîte știu. S-ar putea să mă înșel, dar e vorba de simpla credință, fără dovezi: s-ar putea să fim singuri în Cosmos, dar cel mai probabil nu-i așa.



Mai bine sa credem ca nu exista si sa aflam candva(dincolo)ca ne.am inselat,decat sa credem ca exista si dincolo sa avem surpriza ca de fapt ne.a amagit rau vrajmasul si si.a batut joc de noi.Repet...ar fi trebuit si lor sa li se vesteasca Evanghelia nu?Sau ei nu ar fi avut nevoie de mantuire? Cei care sustineti teoria sa veniti si cu niste argumente
Reply With Quote