View Single Post
  #1306  
Vechi 13.04.2016, 02:16:06
freehugs freehugs is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2012
Locație: Craiova
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 41
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru freehugs
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Aveti si raportorul pentru a masura acest aliniament sau doar e unul care tine de formale declaratii?

Unicul Dumnezeu?

Pai trebuie sa ne hotaram, daca e unic, nu poate in acelasi timp sa sustina si mantuirea prin incarnari succesive si cea intr-o singura, unica viata, prin credinta lucratoare in jertfa Fiului Sau.

De altfel, nici nu poate avea un Fiu, pentru ca ori e unicul, ori e Sf. Treime. Mi se pare mie sau "budhistii" tai n-au aflat inca de Sf. Treime?

Si tot asa.

Deci poti sa denominezi cat vrei, pana la urma tot la o nominare te intorci, cu pretentia ca a ta e mai isteatza, absoluta, rationala, etc. decat a altora.
Bai frate eu nu stiu daca sa va iau in serios sau nu. Voi chiar nu puteti intelege ca exista si o alta perspectiva asupra lumii?
Pai unii budisti probabil ca nu au auzit de Sfanta Treime! Si nici nu o sa auda vreodata!
Voi chiar credeti ca Dumnezeu are treaba doar cu noi crestinii ortodocsi ? Bai frate suntem doar 5% ortodocsi pe lumea asta, tu crezi ca Dumnezeu ii ignora pe ceilalti 95% din oameni?
Cum poate cineva sa creada ca doar el are dreptate si restul sunt asa de umplutura?
__________________
"Căutați mai întâi Împărăția lui Dumnezeu și neprihănirea Lui, și toate aceste lucruri vi se vor da pe deasupra.” (Mat. 6,33)
Reply With Quote