View Single Post
  #88  
Vechi 07.09.2015, 17:14:52
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulia2579 Vezi mesajul
Cred ca am mai raspuns la asta intr-un post adresat chiar dvs (cred). Am spus, si nu ma deranjeaza sa repet, ca am raspuns asa pentru ca am obosit ca, cel putin in ultimii 15 ani sa mi se pomeneasca, asa, in treacat (la fel cum mi-ati pomenit si dvs) - ideea calugariei! (gen, vai ce aspect de maica ai, vai poate ar fi bine sa te calugaresti ca tot iti place tie sa te tot duci la biserica, vai, ca sa vezi - o fata ce cauta sa se casatoreasca a ajuns la calugarie... sic!).

Sau, daca eu as fi fost de calugarie as fi intrat de mult acolo. Daca unei persoane nu ii arde inima de la inceput pentru calugarie (si mie nu imi arde - PUR SI SIMPLU NU MA INTERESEAZA!!!!), daca ezita ce sa aleaga, atunci acea persoana nu este buna de calugarie! Si asta va o spun ca sa intelegeti DVS de ce nu sunt pentru calugarie. ( ca tot vad ca imi sugerati sa ma gandesc asupra a unor presupuse motive - pentru care se presupune ca m-as fi gandit la calugarie......??????)

Dvs sunteti barbat. Nu ma astept sa intelegeti dorinta mea fierbinte a de avea un prunc in pantece. Barbatii nu aveti cum sa intelegeti acest lucru, pur si simplu!

Nu prea inteleg la ce va referiti cu ŽŽpoveste in care traiesc de ani buniŽŽ Daca ar fi fost dupa voia mea as fi fost maritata si cu copii de la 21 de ani! Pentru ca eu am zis ŽŽdaŽŽ pe la varsta aceea. Au fost parintii mei care l-au refuzat, pentru ca era mai sarac decat mine, si familia lui dintr-o categorie sociala mai joasa.
Haios! ....
Ce vă propusesem mai devreme? Dacă se poate, să lăsați deoparte povestea cu călugăria, că eu nu v-am propus să vorbim despre asta și nici dvs. nu ați întrebat.
Dar acum ce faceți? Vă întoarceți la ea!
Ca un automat care se declanșează promt și funcționează încontinuu de cum percepe cuvântul stimul "călugărie".
*

Iar ați început să povestiți care e raportul dvs. cu călugăria! Păi nu vă interesa măritișul?
De ce nu discutați despre măritiș?

P.S. Scrieți că vă doriți cu ardoare să aveți un prunc în pântece. Iertați-mă, dvs. știți cum se fac copiii?....
Mai bine ocupați-vă cu avutul în pântece decât să turnați aici, somnambulic, fraze despre călugărie. Zău așa!