View Single Post
  #6  
Vechi 24.07.2010, 16:32:35
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Tot invatul are si dezvat...depinde doar de tine ce vrei.
Eu de ex mai in tinerete eram dependenta de telefon si TV. La mine in casa TV-ul mergea non-stop indiferent ca ma uitam sau nu, iar cand ma uitam stateam cu telecomanda in mana si permanent mutam canalul astfel incat vedeam mai multe emisiuni odata. Desigur ca aveam TV-ul meu ca nimeni nu se mai putea uita cu mine...
Telefonul suna aproape toata ziua...mama zicea ca la noi in casa este "Gara de Nord".

Acum am un telefon mobil la care cred ca vorbesc de cel mult 5 ori pe luna...de multe ori uit si ca il am si il gasesc inchis ca mi se termina bateria.
TV nu am pentru ca m-am gandit ca nu are sens sa imi mai cumpar devreme ce nu-l folosesc din diverse motive care nu au legatura cu religia (nu am ajuns la asa masura duhovniceasca sa renunt la TV din considerente crestinesti). Daca am nevoie de ceva informatii, stiri ma uit pe net.
Si cu toate astea am o viata atat de plina ca nu-mi ajunge timpul sa fac cate am de facut...efectiv nu simt lipsa TV-ului sau a telefonului...
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote