View Single Post
  #484  
Vechi 14.04.2011, 00:58:19
dudu veronica dudu veronica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.04.2011
Mesaje: 1
Smile despre portul femeii

ati exagerat de adevaratelea !atat cu imbracamintea cat si cu fraza<femeia este calcata in picioare>.eu cred ca daca o femeie se imbraca decent si nu provocator, nu numai ca o vor respecta cei din jur dar nici sminteala nu va fi vreodata,iar daca iti vine ispita pt. ca ai privit pe cineva in ochi si simti ca iti place persoana si vine ispita din latura cealalta,nu te inspaimanta ci ca un crestin adevarat inarmeaza-te cu rugaciunea>DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE-MA PE MINE PACATOSUL<PACATOASA>.
O spun din proprie experienta.nu cumva vrem sa invinovatim acum pe Dumnezeu ca ne-a facut slabi si prea predispusi la a cadea mareu.va temeti sa luptati cu ispitele?nu cumva nu mai crede-ti in ajutorul lui Dumnezeu?iar daca credeti nu va mai planga-ti ca femeia e ispita barbatului.asa sta treaba de la inceputul lumii,doar ca femeia care se imbraca decent nu e ispita decat probabil pt. cei cu probleme serioase.oricum eu nu cred ca sunt ispita.stim bine ca Bunul Dumnezeu ne-a poruncit in vechiul testament ca femeia sa nu poarte haine barbatesti si nici barbatul haine femeiesti ca uraciune sunt inaintea lui Dumnezeu.
Reply With Quote