View Single Post
  #17  
Vechi 14.03.2011, 20:48:46
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maniucu Vezi mesajul
eu cred ca nu trebuie sa- ti faci griji atat timp cat exista iubirea ce va leaga. orice inceput e mai greu, asa- i, totusi ai incredere ca va fi bine.

la mine situatia e alta. suntem doi oameni care s-au iubit(sper ca iubie a fost) iar acum, dupa o prietenie de 6 ani care cred ca se va finaliza prin casatorie traim suferinte interioare de neimaginat. nu stiu unde s- a dus frumusetea si atractia de la inceput, caldura si blandetea, tandretea si vorbele frumoase.
simt ca dupa ce l- am iubit atatia ani, m- am intors iar la singuratate, la o instabilitate emotionala si, mai ales, la dorinta de a intalni din nou marea dragoste.
si de asta apare la mine cumplita intrebare:CE SA FAC? sa ma casatoresc cu riscul de a fi nefericita si a -l face nefericit si pe cel de langa mine, sau.........sa renunt pur si simplu la tot ce am construit in acesti ani...
e greu si f trist ca se intampla asta......
daca ai o singura urma de indoiala in suflet...nu fa acest pas...casnicia nu este usoara...daca deja sunteti plictisiti unul de altul...cum veti face fata incercarilor care vin?..
Reply With Quote