View Single Post
  #12  
Vechi 14.06.2023, 02:29:16
Stephen01 Stephen01 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2023
Locație: United Kingdom - Sheffield
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit Căsătoria între rudele prin incruscrire

Bună seara, am o întrebare, către cineva adegvat de drept, să poată să răspundă cu adevărat la această întrebare? Doi tinerii s-au căsătorit, soț și soție.
Mama la fată, adică cuscra, sa îndrăgostit de unchiul la băiat, adică cuscrul că și unchiul la băiat, vine tot cuscrul cred?
Vor sa se căsătorească și ei Mama(Cuscra) la fată, cu Unchiul(Cuscrul) la băiat.
Întrebare: au voie sa se căsătorească și dacă este păcat , că au relație împreună conjugală, in a se culca in pat împreună? Noi familia fetei, am stat de vorbă cu Cuscra (Mama fetei) și i-am spus, că este mare păcat, aceasta relație pe care a creat-o, împreună cu Unchiul la băiat (Cuscru), care acum este o relație de încruscrire, familia băiatului și familia fetei, au creat o alianță de încruscrire ambele familii, ale fetei și ale băiatului.
Ce dorim sa aflăm și va rugăm cu toată inima noastră, sa ne ajutați și să lămurim, această neînțelegere și păcat, dacă este păcat sau nu? Are voie Mama fetei, Cuscra, sa se căsătorească, cu Unchiul la băiat, care vine tot Cuscrul, fiindcă acest Unchi al băiatului este tot Cuscru? Vă rugăm să ne spuneți, dacă au voie să trăiască împreună în relație sau să se căsătorească, unchiul băiatului, cu mama fetei, cuscra?

Să precizez din nou, băiatul și fata, sunt căsătoriți in biserică.

Cu stimă,
Stefan Gheorghe.
Reply With Quote