View Single Post
  #14  
Vechi 27.08.2008, 17:06:34
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Draga allex_adriana, daca imi permiti sa-mi dau si eu cu parerea, cred ca trebuie sa ai grija sa nu dai cu piciorul relatiei tale, mai ales daca va intelegeti bine si sunteti impreuna de ceva mai mult timp. Pentru ca indoielile pe care le ai sunt firesti, si poate din cauza ca trebuie sa te apropii un pic mai mult de credinta. Iubirea intr-un cuplu este minunata, este o minune sa iubesti si sa te simti iubit neconditionat, sa te simti capabil sa daruiesti mai mult decat crezi ca poti darui, si sa primesti cu recunostinta ceea ce ti se daruieste. Simti ca esti implinit, nu-ti mai trebuie absolut nimic decat sa stii ca vei ramane toata viata alaturi de persoana iubita... Insa greseala noastra este ca uitam foarte, prea usor ca fara Dumnezeu nu am fi avut parte de astfel de trairi, de fericirea pe care ne este teama sa o pierdem la un moment dat pt ca simtim ca fara cel/cea iubit/a nu mai putem trai (cum simti si tu...). Uitam ca fara El nu am fi avut alaturi nici persoana pe care ajungem sa o iubim cel mai mult. Uitam, si ne obisnuim doar cu fericirea din dragostea care ne schimba complet, si care ni se pare ca este de ajuns. Dar cand incepem sa simtim anumite indoieli, si sa avem anumite temeri, cred eu ca este un semn bun, pt ca asta inseamna ca nu ne ramane de facut decat sa ne amintim de Domnul! Si sa facem din iubirea pe care o traim un motiv ca sa ne apropiem cu adevarat de El, pt ca cel mai mult avem nevoie de Dumnezeu. Sa nu uitam niciodata sa-I multumim, in adancul nostru. Sper sa iti fie de folos cuvintele mele, pt ca te inteleg. Roaga-te Maicii Domnului sa te lumineze, si sa te linisteasca. Dumnezeu sa-ti ajute!
Reply With Quote