View Single Post
  #5  
Vechi 22.08.2011, 16:48:35
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
N-ai citit atent: "Minunea este evidentă: rădăcinile celor 17 copaci imenși nu se văd pe nici o parte. Acoperișul are o grosime de doar câțiva centimetri, pereții sunt și ei din piatră, fără crăpături sau găuri. Rădăcinile nu se văd nici în interior, nici în afară."

E mult mai impresionant decat orice turn, inclusiv cel din Pisa (care pana la urma are o explicatie foarte logica, cunoscuta in fizica: verticala coborata din centrul de greutate al cladirii pica in interiorul bazei! Simplu.)
Uita-te la partea din fata... si se mai vede si pe lateral locuri unde ies radacinile... Daca stai sa citesti numai si crezi tot ce scrie atunci este "evident minune".

La turn m-am referit doar pentru ca si acesta sfideza legile fizicii (doar aparent...)
Mi-a mai spus un prieten ca a vazut pe undeva prin Romania o casa care are un etaj facut din materiale grele de constructi(beton, etc...) iar baza este de chirpici... si cireasea de pe tort este ca etajul este decalat cu cativa centimetrii peste baza. I-am zis sa-mi faca o poza cand mai merge pe acolo.
Reply With Quote