Subiect: Cununie 2021
View Single Post
  #8  
Vechi 04.02.2020, 22:29:51
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Deci cand ma refer la simplitate nu vorbesc de scaderea calitatii serviciilor, ci de refuzul unor lucruri scumpe si fara rost .
E corect exemplul tău și cu artificiile care îngreunează inutil costul nunții, cât și cu limuzina.
De asemenea și dronele, porumbei la ieșire și alte lucruri care pot fi desprinse sunt nefolositoare, un om inteligent ar știi ce să aleagă din ofertă și i-ar da bine raportul calitate preț.

Eu ți-am exemplificat de ce ar fi util totuși și restaurantul și de ce unii ar prefera un local la care se găsește cu greu o dată de rezervare, erai oarecum supărat pe treaba cu localul.

Îți scriu ca la un coleg de discuție, nu ca să te cert, chiar îți mulțumesc că mi-ai luat apărarea deși noi ne-am mai contrazis pe forum și poate te-ai supărat, eu te respect și citesc ce scrii când mai postezi povești inspiraționale.

Apropo dacă vrea cineva să se uimească sau să se amuze de ce mai inventează piața de nunți, le recomand o vizită la un târg de nunți, stil cel care se ține Romexpo.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote