Subiect: Vrea casatorie?
View Single Post
  #4  
Vechi 22.05.2017, 21:54:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Buna ziua
Am vorbit cu un baiat. Este plecat in strainatate. A zis ca el cauta o iubita si apoi sa isi faca o familie. Pentru ca nu a fost clar eu l-am intrebat direct ce vrea de la mine. Si am mai zis ca eu nu caut iubi. Si apoi a zis ca vrea sa fim doar amici. Ce vrea el de fapt?
Nu sunteti prietena cu mama dvs,cu tatal dvs? Nu puteti discuta liber cu ei,care sunt trecuti prin viata,experimentati?Mai ales ca dansii va vor si binele?

Ma uimeste cati tineri intreaba tot felul de chestii(nu ca m-ar deranja personal,Doamne fereste!) si nu ma pot abtine sa gandesc ca relatiile lor cu familia sunt de fapt indepartate,mai bine cer sfaturi de la straini decat de la aproapele lor.
Un pic ciudat,in fine ...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote