View Single Post
  #78  
Vechi 24.05.2017, 12:36:25
forever... forever... is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 274
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Daca Dumnezeu ne pune intre niste oameni apropiati ,atunci cum se face ca nu te-ai apropiat de niciunul dintre acestia?
Si daca chiar crezi in acest concept ce rost mai are sa socializam aici si sa ne facem prieteni si favoriti printre membrii acestui forum,ca doar nu toti locuiesc in proximitatea noastra?
Nu am spus că doar oamenii apropiați sunt importanți... era doar o constatare că și față de aceștia sunt mai puțin deschisă, și cam critică. Și autocritică. Mă gândesc că măsura iubirii mele de semeni se vede din relațiile cu acești apropiați, pentru că se zice că pentru a-L iubi pe Dumnezeu trebuie să începem cu vecinul de vis-à-vis sau cu fratele nostru. Și îmi pare că nu stau bine la acest capitol.

Nu vreau să spun să sunt un monstru. Nici nu aș vrea să mă lamentez, voiam doar să explic ce obstacole întâlnesc (sau îmi ridic eu însămi) în calea iubirii și a bucuriei.

Citat:

Important este sa discutam si sa ne facem intelesi cu acele persoane cu care impartasim aceleasi valori si credinte,cu care avem ceva in comun.
Bun de stiut, nu stiam ca sunt nedorita in cercul tau .
De acord cu prima parte și în dezacord cu a doua. Nu ești nedorită! Doar că aici s-a discutat despre subiecte unde nu știam cum să particip iar tu nu ai mai scris de mult. Iar fb nu mi se pare locul potrivit pentru a oferi detalii despre viața mea.
Reply With Quote