View Single Post
  #192  
Vechi 10.06.2016, 17:18:27
VladClub VladClub is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Mesaje: 17
Implicit Fiara exista, si existat de oricind

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
draga mea, nu te ridiculizeaza nimeni! Insa nu sunt de acord cu anumite idei pe care tu le impartasesti, atata tot! Tu ai citit Biblia? Ai citit Apocalipsa? Spune undeva acolo ca va exista un semn premergator al fiarei? Ca exista posibilitatea ca statul sa monitorizeze fiecare cetatean in parte printr-un microcip implntat asta nu o pot nega. Exista aceasta posibilitate. Ca omul poate renunta la libertatea cu care Dumnezeu l-a inzestrat prin aceasta posibila monitorizare iarasi nu o pot nega.Daca se va intampla aceasta monitorizare, DA, omul renunta la libertate. Dar afirmatia ca un micriocip sau un pasaport e semnul fiarei e o aberatie atat timp cat fiara nu a aparut inca.Nici afirmatia a sunt semne premergatoare nu e biblica.Biblia nu sustine asa ceva.Daca eu ma insel, te rog sa-mi arati versetele care sustin afirmatiile tale.Ca pasaportul are cip sau nu, pe mine putin ma intereseaza.Eu unul nu am pasaport.Ma ajuta cumva la mantuire pasaportul?Dar nici sa creem panica nu e bine, ca vezi doamne pasaportul cu cip=666! Au explicat acei preoti care sustin asa ceva cum au descoperit ei asta si cum au ajuns ei la aceasta concluzie ca cipul este semnul fiarei?Din cate stiu eu cipul este inventat de ceva vreme si ei abia acum si-au dat seama? S-au poate ca cipul pe pasaport se tranforma in 666.Eu unul nu inteleg! Doamne ajuta!
Toate serverele si toate sistemele electronice si toate bazele de date si tot ceea ce se face pentru inrobirea si manipularea electrinica a omului sunt instrumentele fiarei, si ziceti ca fiara nu exista... nu va amagiti si nu lasati sa fiti amagiti de altii - ca sa nu scriu prea mult va zic asa - aceptarea pasapoartelor cu cip este un pas (daca nu mai multe) de la Hristos spre satan!

Dumnezeu sa ne ajute sa fim treji sa sa nu ne bagam singuri in gura leului
Reply With Quote