View Single Post
  #8  
Vechi 25.11.2017, 22:14:33
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PetruB Vezi mesajul
Lasati oamenii sa vorbeasca.

In Orthodoxie oamenii sunt liberi

In Crestinismul vestic si in Vest in general oamenii sunt doar un fel de sclavi muti. Doar sefii au voie sa vorbeasca. Angajatii si subalternii tac...de vorbesc o patesc.
Eu ii las sa vorbeasca ,dar unii cum esti dumneata de exemplu nu ne spun nimic. Dupa 22 de topicuri ce mesaj ne-ai spus ? Ptr suflet? Ce ai cladit ?
Adica am vazut prea multi oameni care au venit aici sa dea sfaturi si ei nu au viata imbuntatita.Am vazut troli de-a lungul timpului,nu neaparat aici,care prea greu li se dadea avertisment. Deci pe un subiect dinasta se poate face multa vanzoleala. De fapt troli si cei rau intentionati ,pot pe orice subiect sa incurce sa enerveze, pana nu li se spune de la obraz. De fapt ti s-a spus de cateva ori de Bucurie parca.

Daca omul e bineintentionat nu am nici o problema. Dar am vazut prea multa lipsa de comunicare si dorinta de intelegere pe Net.

Si spui ca noi ortodocsi suntem liberi? Oare daca suntem liberi ,de ce trebuie sa intre Internetul nefiltrat in casa unui crestin, daca de exemplu el il vrea filtrat ptr ca e bine ptr toti cei din casa.Unde e libertatea crestinui de a alege? Cum poate el sa il educe ,pe copil corect, daca toata calea stramba, e la cateva clickuri de copil?Toata Societatea e praf, noi crestini suntem dezbinati de mama focului si dumneata aiurezi.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote