View Single Post
  #3  
Vechi 29.03.2012, 00:03:31
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Intradevar, un mare poet crestin, probabil printre cei mai valorosi care i-a dat neamul nostru.
Un alt sfant in ceata milioanelor de sfinti, stiuti si nestiuti.


Dorz si Oastea Domnului ... o organizatie care se doreste in interiorul BOR, o organizatie cu structuri de organizare asemanatoare sectelor ,insasi modul lor de exprimare coincide cu tipul de manifestare sectar.
Cunosc foarte bine ce spun i-am "studiat" bine pe ostasi si organizatia lor. Nu au nici o treaba cu ceea ce inseamna ortodoxia ! Este revoltator ca sunt lasati sa-si desfasoare adunarile sectare in biserici ortodoxe !!!
Unii clerici ortodocsi in schimbul unor avantaje materiale ,nu condamna ,nu demasca ,ba colaboreaza strans cu aceasta organizatie "Oastea Domnului" care este periculoasa .
Am fost in adunari ale oastei si am ramas socat si amuzat cat de limitate din orice punct de vedere sunt aceste adunari.Seamana cu o sezatoare la tara unde se canta cantece religioase si unde toti din adunare sunt din nastere binecuvantati cu darul vorbirii ,asa cum se intampla in celelalte secte consacrate .
Care preot ortodox le sta impotriva ,este imediat intimidat ,se fac presiuni la episcop ,sunt instigati enoriasii din parohie etc.
Va recomanda sa cautati pe youtube ce spune Pr. Gh. Anitulesei despre aceasta organizatie !
Reply With Quote