View Single Post
  #32  
Vechi 23.01.2020, 16:59:17
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.950
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sunt Clujean de ceva vreme și am votat mereu Emil Boc. Nu-s convins că știi folosi corect termenul de politruc dacă îl pui pe BOC în rând cu ei. Boc e cel mai democrat personaj iubit de majoritatea clujenilor iar Clujul este un oraș modern, liber așa ca Timișoara unde niciodată nu au câștigat politrucii sau USL. A fost singurul oraș care a rămas în picioare la asaltul USLamist condus de Pinochio și Crin după ce4 Boc a scos țara rapid din criză asumându-și cele mai dure măsuri, măsuri de tăiere salarii și pensii și creștere de TVA la 24%. Clujul este un oraș model al țării și primarul Boc un cetățean de mare onoare.

Libertatea de Credință și de existență este o binecuvântare divină!

Terorismul și fundamentalismul uslamist nu au ce căuta în creștinism așa că nu te aștepta ca primarii dreptei să fie niște politruci ai ''ortodoxiei''.

Dacă am avea primari așa ca Boc în toate orașele și satele astăzi țara ar fi o putere economică cam ca Germania. Investiții, modernizări, fonduri europene, trafic și circulație fără probleme, autobuze și trolebuze ultra moderne... curățenie, respectul legii, oameni frumoși, studenți din toate colțurile lumii...

Clujul e capitala creștină spirituală și multiculturală a Europei!

Te rog să te mai gândești înainte de a lovi în perla Coroanei!

PS: Boc împreună cu Mitropolitul face mereu pomeniri ale eroilor și respectare de tradiții și sărbători ortodoxe.

Prietene am văzut ce a făcut Boc la Cluj, a distrus spiritualitatea orașului prin Untold, ba chiar nu e o surpriză că prima paradă lgbt pride din afara Bucureștiului a fost tot la Cluj pt că el a creat condiții prielnice acolo.

Acum va avea în coastă o mare masă de usriști formată de administrația lui cu care va trebui să se lupte.

Las pe alții să se pronunțe care e perla coroanei am făcut și o paralelă în postarea trecută dezvoltare Oradea vs dezvoltare Cluj.

Eu am atacat factorul politic care a dus la distrugerea morală a unor orașe.

Oradea s-a dezvoltat fără decreștinarea agresivă a orașului, tot cu primar de dreapta, Boc prin ce a făcut la Cluj a afectat o mare parte din spiritualitatea orașului.

Cred că în afară de Bolojan și de primarul din Ciugud care a fost premiat din țară de oameni apolitici, fiindcă a atras într-o comună 30 de mil de euro fost pesedist, restul mai au până să fie primari ideali.
E clar că orașele motor s-ar fi dezvoltat chiar indiferent de ce primar era.

De ce crezi că mi-ar păsa care de-al cui este.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote