Subiect: Extra-terestri
View Single Post
  #5  
Vechi 17.07.2008, 17:50:00
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune
Exista cineva pe forum care zilele acestea ne-a recomandat un film, cred ca despre Sofia era vb. In acel film, Ingerul digital, am vazut ca acele farfurii zburatoare erau de fapt fabricate de sovietici la inceputul razboiului rece-parca- pentru a putea survola in spatiul american. Asa cum spunea si 7th_Brigade_TzHL, trebuie atentie, discernamant, prudenta, pentru ca nu suntem noi in masura sa vb despre acestea. Nu stiu cum se face ca la noi in tara nu exista "aparitii" de genul acesta, sau daca se vb despre ele, se face foarte rar. La noi, nici notiunea de fantome nu se foloseste prea des. Aceste "aparitii" sunt ale Occidentului. Oare asta nu ar trebuie sa ne dea de gandit? Nu spun ca nu este posibil sa nu existe, dar cred ca ceva prudenta/reticenta nu strica...
Este un subiect tabu pentru lumea ortodoxa, dar de aia l-am si deschis. :) Crestinii in general se feresc sa discute despre astfel de fenomene, cum ar fi si clonarea. Insa mai apar uneori oameni cu greutate care nu se dau inapoi de la astfel de polemici. Vorbesc de C-tin Galeriu, probabil Sfantul Galeriu...

Dumitru Prunariu a afirmat ca la majoritatea iesirilor in spatiu, astronautii vad lucruri despre care nu au voie sa povesteasca in mod public. Pentru ca isi risca propria cariera, nu de alta. El are multi prieteni care au fost in spatiu si ei insisi i-au spus detaliat ceea ce noi n-o sa auzim probabil oficial curand.

Literatura de specialitate este plina de cazuri care din care mai stranii, nu are rost sa le pomenim pe forum. Eu sunt doar curios daca exista oameni care subscriu la ideea co-existentei fiintelor carnale de alt gen decat noi, oamenii, cu cele "spirituale". Cum spunea un sfant, ingerii sunt un fel de "foc subtire", deci sunt si ei construiti dintr-o materie probabil plasmatica, care nu contrazice niciunei legi ale fizicii (moderne) :D .
Reply With Quote