View Single Post
  #13  
Vechi 13.01.2021, 13:45:52
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Acuma hai sa nu ne îmbatăm cu apă rece numa asa ca să fim beți. De ce trebuie mereu sa ne îndopăm cu iluzii?
Mda, probabil din același motiv pentru care bem cafea, fumam sau credem în orice ne incită mintea și ne scoate din realitatea concretă. Probabil dacă nu am fi fost așa, încă trăiam în copaci.

Bun, deci aleg sinele pentru ca este parte din mine, și cu siguranță parte din ORIGINE.

Da, prefer mai bine sa fiu egoist, decât sa fiu naiv. Tocmai asta înseamnă (auto)cunoaștere, sa fi selectiv.

Fiindcă fiecare spirit, ființă, conștiința este diferită și unică, de asta toți trebuie sa ne facem acest proces intern, nu sa ne transformăm în niște copii trase la indigo.

Abia după ce ne cunoaștem pe noi vom putea înțelege de unde venim, în ce scop și unde trebuie sa mergem.

Restul sunt doar proiecții, teorii, credințe și alte forme ale falsului sine parazitar din noi.

Mi-e indiferent dada pământul e plat, sau Luna bază extraterestră, dacă reptilienii conduc oculta mondială sau anunaki ne-au evoluat din homo erectus.

Asta nu e scopul meu.

Scopul meu este sa ma cunosc pe mine, parte din sursa supremă și sa aflu, îndeplinesc și evoluez în concordanță cu misiunea personală.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote