Subiect: Spovedania
View Single Post
  #14  
Vechi 24.09.2008, 20:00:38
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cozia
Citat:
Īn prealabil postat de ancah
atunci cand vorbeste preotul la spovedanie, de fapt Iisus Hristos vorbeste prein el.
In zilele astea ar trebui sa nu fim chiar asa de creduli. Poate prin unii vorbeste, pe care-i numeri pe degete.
Chiar Hristos ne-a avertizat ca nu va vorbi prin toti si sa fim cu ochi-n patru pentru cei falsi si mincinosi cu multe personalitati si fete....si MAI ALES cei care vor sa ne manipuleze intr-o directie sau alta

Sa raminem TREJI! asta cere in primul rind Hristos de la noi
Cind am inceput sa ma spovedesc am avut niste experiente terifiante in legatura cu modul cum s-a comportat preotul.Eram complet bulversata si aveam mii de intrebari care ma chinuiau ziua si noaptea si nu stiam unde sa aflu raspuns iar daca am incercat sa merg din nou la spovedanie femeile mai in virsta din biserica se uitau la mine lung si chiar ma apostrofau,nu mai zic de preoteasa care ma luase la ochi.
Dar lucrarea curatitoare odata inceputa prin vointa mea,a dat rezultate si am cunoscut o doamna psiholog imbunatatita duhovniceste care mi-a dat carti din care am aflat multe raspunsuri(am inceput cu parintele Cleopa cele 14 volume).
Daca faci primul pas are grija ingerul cel bun sa te calauzeasca pana vei gasi un duhovnic asa cum iti doresti.Daca te rogi si il cauti, se va intimpla negresit si aceasta.
Reply With Quote