View Single Post
  #153  
Vechi 26.09.2022, 11:53:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Domnule Sergiu8,

Mie-mi pare sincer rau ca ne parasesti.
Scrii frumos, crezi, esti ortodox pana in maduva oaselor, imi face placere sa-ti citesc postarile si mesajele.

Fratele Demetrius n-are probleme decat cu metempsihoza si karâma carora si-a incredintat sufletul avand impresia ca e Mantuitorul sau adevarul Adevarat.

Si pe mine m-a hartuit dar e riscul meseriei, mi-a dat mereu sa-mi beau perlele ca pe medicatia pentru erezie, pentru nebunie, pentru mediocritate, incultura si suficeienta de semidoct. Ma bucur ca ma lucreza cu versete din scripturi. Asa se dovedeste aurul curatit in 7 focuri si asa ies la iveala eresurile, pentru ca sa se lamureasca Cuvantul... roditorii, implinitorii fata de aburiszatorii si hahalerele limbute pline de logoree frenetica, istUrico-istErica patimase, pesimista care te tzepuiesc sa fugi impreuna cu ei de datoriile noilor porunci Duhovnicesti, sa fugi la balta lui balasurdomutzifer cel autist care-si uita datoriile dreptei Credinte pentru a implinii datoriile grijilor vaitelor desarte ale gLhumii.

Deci draga Sergiu8 nu nuita ca pe forum ai fost ca un medicament, ca o mangaiere pentru mine asa ca Demetrius cu exceptia metempsihozei lui karâma pe care pe undeva a inceput s-o recunoasca de ispita si de capacana. Impacati-va pana apune soarele ca asa e recomandarea sfintilor parinti.

Iata si mie mi-e rusine ca-s muuuuhUult mai rau ca voi. Dar io am defectul asta prost ca prea recunosc.... ca sa ma laud k lumea.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.10.2022 at 13:54:17.
Reply With Quote