View Single Post
  #20  
Vechi 23.07.2007, 19:11:08
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

e super sa stai cat mai mult acasa si eu as deveni casnica cu conditia sa am niste banuti pusi deoparte,o renta ceva..eu sunt intr-adevar fericita ,lucrez cateva ore pe zi,ma bucur de gingasia si inocenta copiilor si acasa si la scoala,am mai petrecut ceva vreme pe la o fundatie,unde am lucrat ca educator de weekend cu copiii strazii,m-am imbogatit mult sufleteste.Dar sa nu fiu ipocrita, mi-as dori sa fiu casnica,m-as implica in proiecte educationale,as merge pe la simpozioane,la concerte,la teatru,in insulele Fiji..aiurea...as avea mai multa grija de ai mei si de mine m-as rasfata mai mult...,nu mi-as mai trimite copiii la scoala(ma gandesc cu groaza la oamenii din sistem),;Nu as lucra in ruptul capului intr-un mediu viciat,cu tot felul de sefi si sefuti,sa vad infumurarea,ignoranta si ipocrizia la ea acasa. Sunt cam mandra eu...
AH!sa nu uit sa precizez:sa fiu casnica ,dar nu in robie!sa ma ajute sotul in gospodarie nu sa stau drepti in fata lui cu mana la chipiu.
Dragi colegi de forum , barbatilor, de ce nu sunteti mai toleranti,ce vreti sa demonstrati fiind sexisti si misogini?Dati o lectie de iubire,de toleranta,nu de rautate.Mai revizuiti-va nitel sistemul de valori,...sunteti crestini sau ce???Poate Roman dragut ar fi fost bine sa fii mai discret cu orientarea ta sexuala(cui ii pasa ca esti asa si nu esti hetero.....,fiecare le avem pe ale noastre)adica tu te cam proclami fara sa te intrebe nimeni (despre genul persoanei cu care faci sex.)..acum ai facut-o ...fii diplomat si nu mai raspunde acuzatiilor,oamenii care urasc sunt mici,mai ales cei care urasc persoana si nu pacatul.Va iubesc,altfel ganditi frumos...nu m-as fi asteptat sa gasesc totusi nitica pace la oamenii mari.Relaxati-va,viata e scurta.
Reply With Quote