View Single Post
  #5  
Vechi 15.08.2012, 13:07:54
Hionia Hionia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2007
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Hionia
Implicit

Am 33 de ani si fac dializa de 15 ani. In ultimii 2 ani mi s-a agravat foarte tare starea de sanatate: am facut hiperparatiroidism, de aici osteoporoza grava, de aici malformatii ale oaselor si fracturi. Din decembrie nu m-am mai ridicat din pat. Mananc cu greutate, am depuneri de calciu peste tot: organe, vase de sange, piele (cu rani adanci necrozate).Cel mai greu de suportat este durerea. Nu vreau sa ma plang,doar explic starea mea care cred eu seamana cu a unui bolnav de cancer in stadiu terminal. Stiu ca sunt la sfarsit, dar nu stiu cat mai dureaza si as vrea sa scurtez perioada, atat pt mine cat si pt mama care nu mai are putere sa ma ingrijeasca.
Stiu ca prelungirea vietii ne e data pt pocainta,dar eu simt ca, cu cat traiesc mai mult fac tot mai multe pacate, fiind legata de lumea asta.
Stiu ca Dumnezeu are un plan cu fiecare din noi. Am facut o promisiune: daca ma fac bine,ma calugaresc. Numai ca starea mea se tot agraveaza...
__________________
''Păzește-mă, Doamne, ca pe lumina ochilor; cu acoperământul aripilor Tale acoperă-mă!''( Ps.16,8 )
Reply With Quote