Subiect: Salvati Romania!
View Single Post
  #338  
Vechi 09.08.2010, 11:07:37
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Pe lideri sa-i puneti pe actiste , rugati-va pt romani si data viitoare votati nationalisti. Acestia nu fura !
Care sunt aceia? Eu nu am prea vazut nationalisti adevarati decat cativa care-si zic asa. Interesant este ca se plimba cu Mercedes SL600 sau cu Maybach-ul. Nu prea nationalist, nu-i asa? Daca e s-o luam macar din punctul asta de vedere Basescu e clar muuult mai nationalist ca umbla cu Dacia Logan (si e Presedinte). Asta e si unul din motive pt care nu-l suporta multi, ca inca mai vorbeste de natiune, cand ei ar vrea sa fim conform cu tratatele semnate prin care am renuntat la suveranitate.
Iar apropo de furat imi aduc aminte de tovarisch Iliescu care era "sarac si curat" si stim cu totii cam cum s-a gospodarit tara pe vremea lui.
Eu zic sa lasam politica pt politicieni si sa ne vedem de ale noastre, ale crestinilor. Rugati-va, cresteti copii sanatosi (inclusiv mental), educati-i in spiritul adevarului, faceti-le cunostinta cu Dumnezeu si ce va urma - va urma. Sa dam cezarului ce-i al cezarului si sa ne ocupam de ale voastre. Eventual sa dam marturie despre Dumnezeu si semenilor nostri cand este cazul. Sa le povestim cum sta treaba cu crestinismul, cu credinta, cu Dumnezeu. Majoritatea oamenilor pe care i-am vazut au venit cu niste idei halucinante despre credinta, sunt clar victime ale manipularii.
Omul si tara se vor schimba atunci cand vor intelege DE CE este Dumnezeu bun. DE CE este binele propice vietii si raul nu. Sunt foarte multi care nu stiu. Sunt si multi care nu inteleg relatia de cauzalitate dar acolo nu mai ai ce sa le faci, are Dumnezeu grija si de ei.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote