View Single Post
  #18  
Vechi 08.01.2024, 15:59:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.289
Implicit Psalmul respectului si preiteniei intre casnicii vrajmasi.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pocaieste-te Moroncele, ca de 15 ani de zile sectaresti pe forum si induci lumea in eroare.

Pocaieste-te Moroncele ca pe multi ai bagat in pacat si in ispita.

Pocaieste-te Moroncele ca multi plang din cauza ta.


Pocaieste-te sectare!
Mi-era dor de tine. Credeam c-ai murit.
Pardon, credeam ca ai trecut la cele vesnice.
Uneori chiar ma bucuram c-am scapat de tine ca nu mai postezi nimic pe forum.
(Stiu ca nu e frumos dar crede-ma ca m-am saturat de atata calomnie si denigrare si hula pe toate threadurile, si mi-era frica pentru sufletul tau ca tot lovind tu in Trambite o sa ajungi talpa iadului ca un fraier chiar daca aici necuratul iti daruie satanatate din bellshug. Si n-as fi vrut sa te ajut sa te auto-distrugi. Io ma spal pe maini si daca mai insisti sa stii ca unde ajungi tot lovind in tzepuse e fix vina ta.)

Tin de "secta" crestin-ortodoxa din BOR!
...de aia care crede si in Trambite.

Ma bucur ca mai traiesti si hai la multi ani... de Craciun ca azi e a doua zi de Crciun in Cer. Iar pe pamant am sarbatorit in BOR alaltaieri Botezul Domnului si sfintirea apelor din care am baut destul de multa pana acum.

Aia multi de care vorbesti sunt dracii, nu ioio i-am bagagat in pacat si-n ispita ci se stiu ei, nu dam nume, cei de fata se exclud,... si da, ai dreptate, multi draci si multi antihristii si demonizati plini de trufie plang si se tanguie dar nu din cauza mea ci din cauza Celor 7 Trambite Apocaliptice si din cauza Cuvantului caci li se apropie sfarsitul puterii si stapanirii lor amagitoare.

Tot tzepuit si tot kamikadze?
N-ai reusit sa te smeresti ca sa crezi?
N-ai reusit sa citesti?

Mai incearca.

Adica daca ma tot faci sectar ca uslamistii, legionari, pe cei din aur, desi nu sunt inseamna ca ar fi bine sa ajung asa ca tine fricos si pocait pe invers spre lepadare de Cuvantul lui Dumnezeu?

Asa zic si iudeii farisei si saduchei sufland inficosare varsatoare de sange, ca cica crestinismul si crestin-ortodoxia e o secta iudaica si repeta asa ca tine strigand: "pocaieste-te sectarule crestin-ortodox, pocaieste-te crestinule, ereticule, blasfemiatorule!" Si tu ce o sa faci? O sa-i asculti si o sa te supui si o sa le faci pe plac cu lingusire doar pentru ca te fac in mod repetat sectar sau eretic desi tu nu esti asa cum mint ei, cedand-vrand sa scapi de insistenta si de infricosarile amenintatoare ce decurg din astfel de acuzatii viclene cu trimitere la excludere si varsare de sange?

Deci nu te ascult, nu ma pocaiesc k lumea, pe sfinvers, prin lepadare de Domnul Iisus Cel adevarat, de Cuvantul ce sufla prin Trambite, lepadandu-ma ca prostul la insistenta unora sau a altora, nu dam nume, cei de fata se exclud, de piatra lepadata de zidari care va ajunge in capul unghiului. Curand, curand si vor vedea si cei ce L-au strapuns... si se vor jeli cu amar. Stii cum vei arata dumneata atunci (si toti cei ce L-ati prigonit)? Ca o pisica salbatica, ca un ras ce si-a inghitit limba! Miau, miau, m-iau, m-iau, insa acolo nu mai poate sa m-iaune suflete... nu mai poate findca in el a pocnit aluatul ala ipocrit si a ramas mut, socat, blocat.

Deci stai linistit ca oricat insisisti din prozelitism ortodox pripit n-am sa te ascult fiindca ioio ma stradui sa-L iubesc urmandu-L si nu sa fac invers, adica sa ma rup si sa ma dezbin de Vie. Tu insa daca tot insisti si ceri si santajezi emotional si faci circ mintind despre mine si despre Cuvant te vei intari in rupere si pierzare tot mai mult insistand ca un tzepuit incapatzanat ce vrea sa detzepuiasca in mod pripit si caruia oricat ii spui nu vrea nicicum sa pricepa, macar ca-s liber in tara asta sa cred in adevaratul Dumnezeu si nu in cel in care vor unii sau altii, nu dam nume cei de fata se exclud, pe care l-au idolizat si au prins o grea patima patimashe incat au trecut la practicarea inchizitiei si lapidarii publice, repetand cuvantul sectar si eretic in mod gresit doar pentru a-si indreptati propria neputinta si necredinta nepricepend ca ei insisi sunt un pericol public si nicidecum acuzatii si victimele pe care le calca in picioare mintind ca sa parvina sau sa se mentina ei la puterea de stapanire cea mai mamoniaca si pacatoasa.

Ioio cred si in Cuvantul! si pentru asta n-am de ce sa ma pocaiesc!

Pocainta se face cu lepadare de pacate si nu de curatenie si sfintenie sau de adevaratul Domn Iisus-Dumnezeu pe care unii il socotesc in mod pripit ca fiind omul sau cel rau si viclean travestit!

Incearca sa crezi ca nu ioio te mint si citind te vei pune la punct. Degeaba trece timpul daca tu ramai incremenit in necredinta si mitomanie! De unde stii tu ca ioio n-am dreptate? Cine te informeaza? De unde iti iei tu stiinta? Io nu zic sa ma crezi pe mine ci zic sa mergi sa citesti ce au marturisit si ce marturisesc Trambitele si asa te vei convinge. Simplu de tot! Pune mana si citeste! Dar fa-o cu deschidere si cu buna credinta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.01.2024 at 18:17:31.
Reply With Quote