View Single Post
  #2  
Vechi 09.04.2010, 03:39:11
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Exista o serie de sporturi practicate in general pentru adrenalina. Personal am avut ocazia sa practic ceva alpinism, insa nu pentru a-mi cultiva orgolii sau pt a simti adrenalina ci fiindca acolo in inaltul stancilor ma simteam si inca ma mai simt in largul meu. Acolo la inaltime am senzatia ca este o alta lume, cu aer curat, lipsita de rele si stres, cu peisaje minunate vai, rauri si piscuri golase. Acelasi lucru banuiesc ca s-ar putea spune si despre cei care practica sporturi din categoria gliding-ului, desi acestea par a fi chiar mai periculoase.

La un moment dat, dupa ce devine o obisnuinta, nici nu prea mai simti adrenalina care defapt se naste din frica (lucru care nu stiu daca este tocmai benefic), dar acea senzatie de detasare si libertate ramane intotdeauna.

Voi ce credeti ?
Si mie imi inspira aceleasi sentimente muntele. Ma tot chinui sa ma apuc de trekking, dar nu prea am cu cine. Odata aveam de gand sa practic off-road cu bicicleta, dar de asemeni nu am cu cine. Prietenii mei sunt cam lenesi. Vreau sa mai sar cu parasuta, sa fac bungee jumping si cam atat deocamdata. Poate ca este periculos, insa viata in sine este periculoasa, nesigura. Doar moartea e sigura. Asa ca eu n-am nimic impotriva. Odata ce asta te face fericit, liber, da-i bataie!:D
Reply With Quote