View Single Post
  #8  
Vechi 25.10.2006, 22:06:55
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Doamne Dumnezeule cad inaintea Ta si iti cer iertare pt cartelile mele de zi cu zi, si pentru ca nu am apreciat ce Tu mi-ai dat, Tu Doamne mi-ai dat viata ,lumina ochilor, putere picioarelor si mainilor, intelepciune sanatate si integritate. iti multumesc ca mi-ai dat parinti care sa aiba grija de mine, mi-ai dat o casa unde sa stau si o masa unde sa mananc, m-ai ajutat sa sporesc in intelepciune prin scoala, desi eu Doamne nu am apreciat aceste lucruri si am uitat ca altii nu au nici macar atat, eu Doamne in loc sa_ti multutumesc, te-am scuipat te-am batut am strigat "rastigneste-L" te-am pus pe cruce, ti-am batut piroane in maini si in picioare dupa care am ras de Tine, Eu Doamne am zis ca Tu nu existi si ca viata asta e totul, Asa Doamne ti-am multumit eu pentru binefacerile Tale, Iarta-ma Doamne pentru neputinta mea fireasca caci din tarana sant si in tarana ma voi intoarce, ceea ce ma tine treaz si ma intareste este suflarea de viata pe care ai suflat-o asupra mea inca de cand m-am zamislit in pantecele maicii mele! Doamne, numele Tau sa fie slavit laudat si preamarit ca intradevar minunate sunt lucrurile Tale si nici un cuvant nu este de ajuns spre lauda Numelui Tau! Nadejdea imi este Tatal, scaparea imi este Fiul, acoperamantul meu este Duhul Sfant, Traime Sfanta ,Slava Tie. Amin
Reply With Quote