View Single Post
  #1  
Vechi 31.01.2016, 17:13:56
ortodoxa2310 ortodoxa2310 is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.03.2012
Mesaje: 63
Implicit Obiecte care dispar

Mi se intampla ceva de o perioada. Obiecte far valoare dispar din casa.

Prima data cand s-a intamplat a fost cel mai ciudat.
Lantul de aur pe care il aveam la gat a aparut peste noapte in alta camera, in sufragerie. Eu m-am culcat cu el la gat,tin minte foarte clar si jos nu l-am dat, nici nu am iesit din dormitor pe timpul noptii. Nu avea cine sa il duca acolo. Si de pe lant lipsea doar medalionul, care era cel mai putin valoros dpdv banesc. Era o iconita cu Maica Domnului.

Dupa ceva timp de la intamplarea asta au tot inceput sa dispara diverse obiecte,cu inca si mai putina valoare baneasca... 1 plic de coldrex, 2 elastice de par, un papuc de casa, o lingura, o poza cu mine din copilarie, un caiet de-al meu de algebra din liceu, etc. De fiecare data intorc casa cu susul in jos cautand obiectele respective, si nu le mai gasesc. Si nu mai reapar niciodata.

Nu sunt genul de persoana care uita unde a pus lucrurile. Stiu exact unde le pun, extrem de rar pierd cate ceva, si e ordine in casa si-n lucruri, nu sa zici ca poate e pe undeva un obiect si nu il vad de dezordine.

Am cautat pe net explicatii pt fenomenul asta, si se pare ca li se intampla si altora. Am vazut diverse explicatii, dar toate par neplauzibile.

As fi interesata de o perspectiva crestin-ortodoxa.
Reply With Quote